Upozornění na podvodné jednání, při výběru dodavatele sudu, sauny.

6.10.2022 - v posledním období se na nás obrátilo postupně několik osob, s žádostí o pomoc. Tyto osoby uhradily zálohy, na dodání koupacího sudu, případně sauny a o zálohy přišli, případně, dle svých slov, zřejmě definitivně přijdou. 

- jako důvod, proč se obracejí na nás a ne na policii a právníky, uvádějí, že při volbě dodavatele sudu, byli ujišťováni, že nabízený koupací sud je naší výroby, KEGEL, že je zcela shodný a oni jej nabízejí levněji. Z tohoto si tyto osoby vyvodily, že sud, který jim nebyl dodán, byl objednaný prostřednictvím jimi vybraného dodavatele u nás a že jim tedy nyní sud dodá naše společnost. Nenechte se prosím zmást podobnými tvrzeními, že sud je stejný, stejné kvality, že je vyráběn u nás a pod. Všechny naše výrobky, jak horké sudy, tak sauny, prodáváme přímým konečným zákazníkům, tedy bez jakéhokoli neautorizovaného zprostředkovatele, dealera, překupníka a pod. V každé zemi, do které dodáváme naše výrobky, probíhá konečný prodej vždy prostřednictvím maximálně dvou společností. Námi, pod naší značkou a dalším, pouze jedním partnerem, který se společně s námi podílí na výrobě - vývoji a prodává pod svou značkou. 

     Fotografie koupacích sudů, které jsou při výběru  sudů a saun poskytovány uvedenými prodejci jejich zákazníkům (pokud nejsou poskytované fotografie staženy z našich webových stránek, což se bohužel stává) jsou na první pohled velmi podobné našim sudům, i když se jedná o pouhé kopie a mnohdy velmi nekvalitní. Neustále pracujeme na tom abychom naše sudy nejen vylepšovali, zkvalitňovali ale taky na tom abychom je co nejvíce odlišili od kopií a další kopírování co nejvíce ztížili. 

- doporučujeme všem aby se při výběru vhodného dodavatele sudu nenechali zmást podávanými informacemi a všechny informace si co nejvíce ověřovali. 

Nač se dotazovat, při výběru dodavatele a čemu se vyhnout: 

  1. neposkytujte zálohu na výrobu!! Naše společnost zálohy nepožaduje. Platba probíhá až po instalaci sudu, sauny. Tím dáváme našim zákazníkům jistotu, že o své peníze nepřijdou. Pokud by Vámi vybraný dodavatel uváděl, že prodává námi vyráběné sudy, argumentujte tím, že my zálohy nepožadujeme, tedy není důvod aby jste Vy zálohu tomuto dodavateli poskytovali. 
  2. Informujte se na dobu, po kterou vybraná osoba - firma funguje, podniká. Už nám byly ukázány informace na webových stránkách, kdy překupníci hrdě uvádějí, že podnikají několik let a prodali tisíce sudů, přitom živnostenské oprávnění bylo staré několik měsíců a nebo dva, tři roky. O výrobě a prodeji sudů a saun, po letech co pracujeme v tomto oboru, víme opravdu hodně. Víme, jak velké množství lze vyrobit, jakou technologií, známe možnosti výroby konkurence i garážových výrobců. U prodejce, který uvádí prodeje v tisících kusů, podniká několik měsíců a tedy takto lže, nelze očekávat korektní jednání a je na zvážení, zda vůbec v komunikaci dále pokračovat. 
  3. Požadujte co nejvíc informací k výrobku! Ptejte se na vše, co Vás v souvislosti s kupovaným sudem a nebo saunou napadne, třeba taky na, na první pohled nepodstatné drobnosti. Pokud má opravdu daná firma letité zkušenosti, veškeré komponenty sama vyvinula a vyrobila a poskytuje servis, tak bude zcela jistě v takové firmě minimálně jedna osoba, která dokáže zodpovědět opravdu všechny dotazy, popsat zkušenosti s provozem a poradit. Pokud nedokáží odpovědět a vše věrohodně vysvětlit, je zřejmé, že zkušenosti schází a tedy při prodeji používají pouze  naučené fráze, bez hlubší znalosti problematiky. 
  4. záruční a pozáruční servis - pokud prodejce prodává krátkou dobu, není jistota, že firma nezmizí z trhu ve chvíli, kdy začne řešit množství vzniklých reklamací a nebo už nebude objem prodeje pro takovou firmu zajímavý. U firem, které se nezabývají vývojem, netestují své produkty před zařazením do prodeje, nejsou schopné zavádět nové technologie, výrobky inovovat a zkvalitňovat, nelze očekávat následný záruční a stejně tak pozáruční servis. Je dobré si uvědomit, že investice do sudu a nebo sauny, není srovnatelná například s žárovkou, kterou po čase vyhodíte a koupíte novou.
  5. Vyhněte se nákupům přes bazarové a jiné inzertní portály. Na inzertních portálech obvykle inzerují výše popsaní prodejci, tedy Ti, kteří nedokážou své výrobky prodat pomocí referencí svých zákazníků. Kladné reference přinášejí další nové zákazníky na základě doporučení.  Je tedy dobré, vyhnout se firmám, jejichž webové stránky jsou podporovány masivní reklamní kampaní, ať už různými odkazy, vtíravou reklamou a pod., kdy se takové internetové odkazy objevují při vyhledávání na internetu na prvních, placených pozicích a bannerech vedle vyhledávaného obsahu. Velmi doporučujeme zvážit, zda uskutečnit nákup především na základě podezřele nízké ceny, po srovnání s cenou skutečných výrobců. Bývá ověřeným a nepsaným pravidlem, že nejlevnější nabídka by měla být ihned vyřazena.