Proč sud od KEGEL?

Proč právě sud a nebo saunu KEGEL. Pro toto rozhodnutí existuje několik argumentů: 

  • KEGEL je výrobce, který nejen vyrábí ale má taky vlastní vývoj. Neustále sbíráme poznatky z provozování našich sudů a saun od našich zákazníků po celé Evropě. Všechny zjištění a třeba jen minimální nedostatky ihned osdtraňujeme a toto aplikujeme do výroby. Díky tomu neustále naše sudy a sauny, zkvalitňujeme.
  • Naprostou většinu našich sudů a saun, instalujeme přímo u zákazníků a zásadně neposíláme naše výrobky přepravní službou. Instalace našich výrobků našimi techniky, je poměrně drahá služba, kterou dotujeme. Práce techniků je pro naše zákazníky zdarma a dopravní náklady účtujeme ve výši, která je hluboce pod hranicí rentability. Máme však jistotu, že jsou naše výrobky správně zprovozněné, funkční a zákazník je seznámen s obsluhou. Navíc jsou technici připraveni zodpovědět všechny dotazy týkající se provozování horkých sudů a zahradních saun KEGEL. 
  • Záruka 4 roky na akrylátovou vložku sudu. Vložka sudu, je jednou z nejvíce namáhaných částí horkého sudu. Při koupání dochází k oděrkám povrchu,působení bazénové chemie a pod. Z tohoto důvodu vyrábíme vložky sudů z velmi kvalitního akrylátu rakouského renomovaného výrobce SENOPLAST Klepsch & Co. GmbH. Takovou záruku na našem trhu jiný výrobce neposkytuje. 
  • Proč NEVYRÁBÍME vložky sudů z laminátu (fiberglass) a nebo z recyklovaného čínského akrylátu i když je taková vložka sudu výrazně levnější? Máme pro to dobré důvody: 

- Laminát (fiberglass) nelze probarvit. Musí být vždy nalakovaný. Tloušťka laku je vždy v mikronech a nikoli milimetrech. Akrylát, ze kterého vyrábíme vložky sudu, má tloušťku 6 mm a v celé tloušťce je probarvený. Pokud tedy nedopatřením vytvoříte do akrylátové vložky hlubokou rýhu, stále bude barva stejná a v případě potřeby je možné takové poškození zabrousit a zaleštit. U lakovaného laminátu, je u každé oděrky ihned viditelný podkladový tmel bílé barvy. Takové poškození lze opravit pouze obroušením a opětovným lakováním. U následného lakování je však vždy odstín jiný, protože běžné barvy, kterými jsou laminátové sudy lakovány, nejsou odolné vůči bazénové chemii a postupně barva matne a bledne. Laminát navíc nemá žádné izolační vlastnosti. 

- Recyklovaný akrylát - tento produkuje téměř výhradně Čína. Nejvýraznějším poznávacím znakem je tzv. "mramorování" povrchu. Z recyklovaného akrylátu, při zachování příznivé ceny, nelze vytvořit jenobarevný povrch a z tohoto důvodu jsou vytvářeny tzv. mramorované povrchy. Z recyklovaného akrylátu je vyprodukována většina vířivek, čemuž odpovídá jejich příznivá cena. Životnost je výrazně nižší. Čínští producenti poskytují na tento akrylát téměř výhradně jednoletou záruku. Dvouletá záruka poskytovaná v souladu se zákonem v Evropské Unii, je již za hranicí a z tohoto důvodu výrobci používající recyklovaný akrylát, uvádějí v návodu k obsluze různé podmínky a zákazy, jak by akrylátový výrobek neměl být používán, protože se musejí chránit proti spotřebiteli. Rozeznat mramorovaný akrylát od kvalitního mramorovaného akrylátu, je pro laika problematické. Nejdůležitější je lesk povrchu, kdy u recykláru je povrch lehce matný. Nejjistější poznávací znak, je tloušťka akrylátu, která je u horního okraje, který lze snadno změřit, pod 4 mm. 

  • Kvalitní komponenty které používáme, jsou ověřené léty používání. Vyhýbáme se neověřeným technologiím, např. masážním systémům 2v1. Jsou levnější ale neúčinné a nesplňují to co od masáže zákazník očekává. Nepoužíváme čerpadla, filtrační systémy a masážní systémy určené pro bazény a vlažnou vodu. Je obrovský rozdíl a nejen cenový, v technologiích, které jsou určeny pro vodu do 35-ti ºC a nad 35ºC. Nad 35ºC jsou nesrovnatelně větší nároky na kvalitu plastových dílů, které již nemůžou být z recyklátu, větší nároky na motory čerpadel, na propojovací potrubí. Použitím kvalitních komponentů, dosahujeme dlouhé životnosti našich produktů, ovšem na úkor nižší ceny. Věříme, že většina zákazníků toto ocení a důkazem správnosti tohoto rozhodnutí je, že fungujeme již dlouho a vyrábíme každý rok více našich produktů.